#AdaletNöbeti Raporu yayınlandı

15 Şubat 2019 0

İstanbul, Ankara, İzmir, Van, Bursa ve Adana Barolarının Avukat Hakları Merkezlerine ulaşan bilgiler ve kamuoyuna yansımış olaylardan yararlanılarak hazırlan Adalet Nöbeti Raporu Bursa Adliyesi önünde tutulan Adalet Nöbetinde dağıtıldı.

Adalet Nöbeti Bursa’da

15 Şubat 2019 0

85 hafta boyunca İstanbul Çağlayan Adliyesi önünde tutulan Adalet Nöbeti’ni Anadolu Baroları devraldı. İlk olarak Bursa Barosunun ev sahipliğinde Bursa Adliyesi önünde tutulan nöbete Ankara, Antalya, Aydın, İzmir, Kocaeli, Yalova baro başkanları, Mersin, Diyarbakır, Van barolarının başkan vekilleri ve İstanbul Barosu’ndan avukatlar ve avukat milletvekilleri katıldı.

Hukuk ve Arzu – Av. Seçkin Türkoğlu

9 Şubat 2019 0

Hukuk devletinin bütün yasaları rasyoneldir. Rasyonel olmayanın, adalete ulaşma çabası içinde olmayanın, Lon Fullerin 8 ilkesine uymayanın hukuk olmadığına inanırız. Oysa hukuk her sözle birlikte var olur. Çünkü her söz bir buyruktur. 

İzmir Barosu TBB Delegeleri de Metin Feyzioğlu’nu istifaya davet etti

8 Şubat 2019 0

İzmir Barosu TBB Delegeleri Metin Feyzioğlu’nu istifaya davet etti: “Üstlendiğiniz görevin gereklerini layıkıyla ve hukuka uygun bir surette yerine getirebileceğiniz konusunda güvensizliğimizi belirterek birçok baro delegesinin güvensizlik açıklaması yaptığı bir ortamda, istifa etmenin onurlu bir davranış olduğunu size hatırlatır, sizi gereğini yapmaya davet ederiz.”

Ankara Barosu TBB Delegeleri: Metin Feyzioğlu’nu Cübbelerimizle Uğurluyoruz

6 Şubat 2019 0

Adana ve Antalya Baroları TBB Delegelerinin TBB Başkanı Metin Feyzioğlu’nu istifaya davet eden açıklamalarının ardından Ankara Barosu TBB delegeleri de bir açıklama yayınladı: “Metin Feyzioğlu’na cübbesini çıkartarak gireceği siyaset yolunda başarılar diliyor; Cübbelerimiz ile kendisini uğurluyoruz”

1 2